سعید طوسی و قرائت در بم

به فرودگاه رفتیم و تا پایان شب ساعاتی خوش وخاطره انگیز را با ایشان و قاریان شهرستان و کرمان و مسئولین و سایر دوستداران قرآن داشتیم.ایشان در محفل انس با قرآن در مسجد جامع قرائتی بسیار دلنشین و به یاد ماندنی داشتند. 

با «سعید طوسی» بیشتر آشنا شوید:

«محمد گندم‌نژاد طوسی» مشهور به «سعید طوسی» در سال ۱۳۴۹ در خانواده مذهبی در تهران متولد شد، وی تلاوت قرآن را در ابتدا به صورت روخوانی و روانخوانی و به مدت یک سال فرا گرفت و پس از آن با شرکت در جلسات قرآن کریم از محضر استادان فن قرائت قرآن کریم بهره برد

وی در زمینه تجوید از راهنمایی‌ها و جلسات استاد «سید میرزا علی رحیمی» کسب فیض کرد و لی در زمینه صوت و لحن استاد خاصی نداشت و بیشتر از نوارهای تلاوت قاریان برجسته مصر مانند «عبدالباسط محمد عبدالصمد»، «مصطفی اسماعیل» «محمد صدیق منشاوی» و «شحات محمد انور» بهره برد.

این قاری بین‌المللی توانست در سال ۱۳۷۷ در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور مالزی که با حضور بیش از ۳۰ کشور برگزار می‌شد رتبه اول را در رشته قرائت این مسابقات به خود اختصاص دهد.

وی همچنین برای تلاوت قرآن کریم به کشورهای متعددی از جمله سریلانکا، بنگلادش، چین، پاکستان، جمهوری آذربایجان، امارات متحده عربی، لبنان، کویت و اردن همچنین برای به جا آوردن فریضه حج به عربستان سعودی سفر کرده‌ است. 

                                                                                                                                       با امید توفیقات روزافزون برای ایشان.

 


   

ویرایش جزئیات

/ 0 نظر / 35 بازدید